Červnová PMR štafeta 2019 u Expedice Birell

Červnová PMR štafeta 2019 u Expedice Birell

Datum: 2.6. 2019 17:28 Téma: PMR pásmo

Zážitky exp. Birell (Karel Suchomasty, Tomáš Drozdov ...)


1.6.2019 účastníci expedice Karel Suchomasty a Tomáš Drozdov s rodinou. To je Maruška, Tomášek a pes. Takže 5 účastníků celkem?

Ve 12:30 MČ přijíždím na parkoviště pod Krušnou horou jak jsme se domluvili, Tomáš přijíždí hned po mně. Vyrážíme dlouhou cestou 1,8km vlevo kolem hory. Příjemná procházka lesem s výhledem na Velíz. Cestou poslouchám PMR kmitočty. Slyším Honzu Třebušín na Sedle JN70DO. Děláme spojení /M, ale zapisuji až opakované spojení z vrcholu, kde jsme ve 13:30 MČ. Děláme tady s Tomášem na střídačku pár spojení od stolu. Malý Tomášek chce na rozhlednu, tak jdu s ním. Na schodech jsou nápisy a ty mu musím číst. Nahoře je vidět jak je šťastný že to vyšplhal. Tady ho zvedám aby viděl obrázky na zábradlí a čtu mu kam je odtud vidět. Vidět tedy moc není, protože po deštích je lehký opar... Dolů se Tomášek bojí jít a tak ho nesu na zádech, drží se jak klíště.

Po občerstvení u stolu lezu po druhé ve 14:40 na rozhlednu. Slunce svítí a je slabý vánek. Jsme tady předčasně, ještě to potrvá, než se k nám štafeta dostane. Máme pořadové číslo 65 a první kolo vysílám já. První stanice kterou slyšíme je č.33 expedice Fógl na Koruně JO60FG R4. Celkem je slyšet s čitelnými signály 33 stanovišť. Poslední slyšená stanice je č.74 VIX Polabiny na Lichnici JN79TV a to R5. Takže v druhém kole dělá štafetu Tomáš a po předávce ještě chvíli posloucháme co je slyšet a pěkně vysušení sluncem a vánkem lezeme dolů. U stolu pijeme vodu co zbyla, Tomáš dává i pejskovi. Zkouším ještě s FT-817 aktivaci OK/ST-021, ale už jsem tady letos byl a na vkv 145MHz ani 50MHz nikoho neslyším. No a zpět, aby se to nepletlo, jdeme tou nejkratší cestou jen 1.3km. Na parkovišti se loučíme a vyjíždíme k domovům.

PMR štafeta 2019/2 Exp. Birell
klepni pro zvětšení ...


Karel Suchomasty
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz