ALINCO DJ-FX446

ALINCO DJ-FX446

Datum: 3.2. 2019 22:55 Téma: PMR pásmo

Příspěvek zaslal Karel Suchomasty1.2.2019 mi byl doručen tento mini TRX, rozšířený v ELIXu na 16 PMR kanálů. Co mne překvapilo? Především mini rozměry. Dále funkce šumové brány SQUELCH. V menu se dá nastavit na nulu a tak je brána stále otevřená. Pokud je nastaveno jiné číslo je normálně zavřená a rádio může samočinně listovat kanály. Po stisknutí tlačítka MONI se scan zastaví, šumová brána je otevřená. Po otevření šumové brány tlačítkem MONI se scan nedá spustit, ale dají se kanály přepínat tlačítky s šipkami aniž by se šumová brána zavřela! Brána se též nezavře po odklíčování PTT. Dále jsem zatím nepřišel na to, jak zrušit vyzváněcí tón na klávese C, pravděpodobně to vůbec nejde? Jinak ovládání je intuitivní, není ani potřeba číst manuál. Jak říká Murphiho zákon "Manuál se čte, až když nevím kudy kam."

ALINCO DJ-FX446


První test měl být 2.2.2019 odpoledne ve 14:00 MČ na vrcholu OK/ST-004 Hlava v Brdech. Bohužel pršelo a tak jsem šel jen na OK/ST-060 Lejškov JN79av asi 3km od mého QTH, nadmořská výška 486m. S ALINCO jsem tu schovaný pod velkým deštníkem navázal 4 spojení. Nejdelší Zdenek Chabry /P Rudný vrch 93km R4-5.

NF reprodukce je dostatečná, při porovnávání o něco silnější jak u MOTOROLA T80. Rádio bohužel není vodotěsné jako MOTOROLA, ale o to je menší a lehčí. Vodotěsnost se dá nahradit t.zv. zašívacím igelitovým sáčkem. Propouští jak rádiové vlny, tak i zvukové. Kdysi jsem tak nosil v kapse mobil při rybářském muškaření v řece Berounce. V dodávce je i poutko na zavěšení, ale na můj vkus krátké. Nosím stanici většinou zavěšenou kolem krku, poutko jsem nahradil delším. Co mne úplně odrovnalo, to je programovací kabel ve stejné ceně jako stanice!? Proč musí být extra interface na programování, když má mini USB? Tady bych řekl "Kde udělali japonští soudruzi chybu?" PC po připojení běžným USB kabelem hlásí, že nemá ovladač... Mohl by vyhovět kabel pro ALINCO DJ-500, ten mám, ale připojuje se JACKem... Časem možná zkusím udělat redukci? Jo a ještě klip na opasek je mnohem lepší a pevnější než má MOTOROLA. Přepínání kanálů a scan se také ovládá jednodušeji než u MOTOROLA.

Karel Suchomasty
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.cbpmr.cz/alinco-dj-fx446-179.html