PMR Štafeta 2018

PMR Štafeta 2018

Datum: 13.4. 2018 12:25 Téma: Akce

Organizace PMR štafety se letos zhostil Apache Znojmo, přidáš se?
Termín: 2.6. od 19:00 na CH7• TRASA PMR ŠTAFETY
• TRASA PMR ŠTAFETY - TISKOVÁ VERZE

PMR Štafeta 2018

PMR štafeta je zábavná akce určená široké veřejnosti a hlavně těm kteří s PMR vysílačkou zkoušejí navazovat dálková spojení při výletech po našich horách a kopcích. Smyslem akce je pokusit se o postupné řetězové spojení mezi všemi účastníky o co možná nejdelší celkové trase.

Akci dlouhá léta organizoval Jerry Nové Město, který z toho udělal hezkou tradici. Jelikož náročnost vedení takové akce přestala souznět s Jerryho aktuálními osobními prioritami, rozhodl se loni PMR ŠTAFETU již nevyhlašovat. Proto jsem se s Jerrym domluvil, že akci zkusím převzít a znovu obnovit.

Do štafety je nutné se předem přihlásit, aby bylo možné včas naplánovat trasu a přidělit pořadová čísla štafetářům. Uzávěrka přihlášek je letos stanovena na pondělí 28.05. 2018 (24:00). Výběr lokality odkud je možné vysílat je zcela libovolný, očekáváno je buď území České, nebo Slovenské republiky, vyloučené není ani nejbližší pohraničí okolních států.

Trasa bude vystavena zde na webu nejpozději do čtvrteční půlnoci 31.05. 2018. Všichni přihlášení budou zároveň informování e-mailem o svých přidělených číslech.


Průběhu celé akce:

PMR štafeta bude zahájena 02.6. 2018 v 19:00 na kanále č. 7 krátkým úvodním slovem posádky číslo 1 a předáním slova na další kolegy v pořadí. Řetěz poběží systémem "TAM a ZPĚT". To znamená že po dosažení posledního naplánovaného bodu se slovo bude vracet v opačném pořadí přes všechny zastávky do bodu číslo jedna, kde bude štafeta krátkým shrnutím posléze ukončena. Každý tedy bude hovořit dvakrát, v prvním kole buďte struční a věcní. Až dostanete slovo postupně sdělte tyto informace:

vaše pořadové číslo,
volačku, (příp. název expedice a volačky kolegů co jsou s vámi)
název stanoviště odkud vysíláte,
nadmořskou výšku,
lokátor.

Modelová relace může znít třeba takto: "přijímám štafetu od dvojky, moje pořadové číslo je tři, všechny zdraví Honza Znojmo, vysílám z Ještědu, který měří 1012m a leží v lokátoru JO70LR a jsem tady společně s Frantou Znojmo a posíláme tímto štafetu dál na stanici číslo čtyři ..."

Po zahájení štafety je všeobecně nutné dodržovat pravidla radiového klidu. To znamená zbytečně do probíhající akce nevstupovat poznámkami a voláním dalších kolegů. Mluvte pouze tehdy když bude na vás voláno.

Velkou prosbu směřuji aktérům, ale také k posluchačům: Dodržujte prosím krátce před startem štafety a v průběhu akce radiový klid na kanále č. 7. Veškeré domluvy nesouvisející s předávkami odlaďte na kanál číslo 8, který letos doporučuji využívat k těmto účelům.

Na trase může dojít k různým situacím a pokud by se vám třeba nedařilo z nějakého důvodu uskutečnit předávku na dalšího v pořadí, doporučuji vám volat výzvu: "Tady stanice číslo..., slyší mě někdo další v pořadí komu bych mohl předat štafetu?" Tomu kdo na vaši výzvu zareaguje vysvětlíte, že vás následující kolega neslyší a že dáváte slovo právě jemu a ať se pokusí spojit s kolegou který byl vynechán... Pokud by došlo k dalším nejasnostem, doporučuji zavolat (pokud je to reálně možné) mě (Apache Znojmo) = startovní stanici č.1.

Posádky si mohou zapisovat reporty o slyšitelnosti svých kolegů, které nepovinně mohou odeslat po akci k vystavení na web ( na můj e-mail: apache@volny.cz ).

Ve druhém kole se nejdříve opět představíte svými údaji a řeknete v rychlosti jaké své nejvzdálenější kolegy jste slyšeli apod. Takto by se mělo postupně celé kolečko uzavřít a akce tímto úspěšně končí. Cílem PMR štafet však není jen pár desítek minut trvající kolečko, ale je to také pobídka pro všechny ostatní fandy k vysílací aktivitě. Vždyť před začátkem štafety i po ní bývá vždy mnoho příležitostí k hezkým vzájemným spojením. Navíc ve stejný den (ze soboty na neděli) probíhá na CB pásmu rozhlednová štafeta ...

Po akci vytvořím "elektronický" pamětní lístek k vytištění, zasílaný e-mailem všem aktivně zapojeným štafetářům.

Máte-li jakékoliv dotazy - pište! Nerozhodnuté zájemce prosím, ZKUSTE TO - PMR štafeta je o zábavě, takže rádi přivítáme mezi sebou i "nováčky"! Věřím že se i letos najde dostatek nadšenců pro znovunastartování tradiční akce PMR ŠTAFETA. Všem přeju mnoho štěstí při výběru té nejvhodnější kóty a těším se v červnu naslyš na pásmu.

Související odkazy:

• TRASA PMR ŠTAFETY
• TRASA PMR ŠTAFETY - TISKOVÁ VERZE

Apache Znojmo
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz