PMR Vandr 2017 ve výsledcích

PMR Vandr 2017 ve výsledcích

Datum: 1.8. 2017 17:45 Téma: PMR pásmo

Jakub Letná Praha nám přináší výsledky červnového vandráckého PMR klání...Ahoj všem PMR vandrákům...


PMR vandr 2017 výsledky


Již nějakou dobu mám připravené výsledky soutěže PMR Vandr 2017, ale nebyl čas na sepsání pár řádků o tom jak celá soutěž probíhala a jak dopadla.

Nejdříve bych uvedl pár statistických údajů.

Celkem bylo do soutěže přihlášeno 17 soutěžících, skutečně zúčastněných bylo o něco méně a deník pro vyhodnocení zaslalo 12 závodníků. V éteru bylo možné slyšet tzv. kontrolní a bonusové stanice, kterých bylo celkem 6, některé po čas soutěže měnily QTH, některé vysílaly jen ve vybrané části závodu. Mohli jste je slyšet z kót jako je

Sněžka, Klínovec, Boubín, hrad Radeč, Velká Deštná, Kralický Sněžník, Ondřejník, Červený Újezd, Říčany, Smrk.

Předem bych chtěl upozornit, že se jednalo o první ročník soutěže, tak bylo rozhodnuto o toleranci menších chyb v zápisech do deníků, však na výsledky a celkové pořadí by to nemělo velký vliv. Věřím že příští ročník dají všichni bez problémů s minimem chyb. Jistou výhodu měli závodníci, kteří jsou na podobný princip soutěže zvyklý třeba z Letního polního dne na CB pásmu, kde nekompromisně nejsou uznávána spojení, které nemají veškeré náležitosti a neshodují se s deníkem protistanice.... např. číslo spojení, čas spojení.

Nyní již k výsledkům, které jsou rozděleny do dvou kategorií - skupina a jednotlivec

Kategorie skupina:

1. místo získává soutěžící CZ-10 / Dan a Petra Hradec Králové s počtem 4638 bodů.
Dan s Petrou dobře naplánovali trasu a z Královeckého Špičáku, Jánského vrchu a rozhledny Eliška udělali celkem 36 platných spojení s DX z Elišky na hrad Radeč 180 Km
2. místo získává soutěžící CZ-6 / Dan Černý Most s počtem 820 bodů, který vyrazil do okolí svého bydliště na Chvaly a RCairport Slatina. DX opět na hrad Radeč 73 Km
3. místo zůstává bohužel neobsazeno

Kategorie jednotlivec:

1. místo získává soutěžící CZ-5 / Wořech Praha, který jako zkušený vandrák naplánoval svojí túru po krušnohorských kopečkách a z vrcholů Jeřabina, Medvědí skála a Mezihořský vrch ovládl PMR éter a za 46 spojení obdržel 7156 bodů. Z Jeřabiny se povedl DX na Boubín 181 Km.
2. místo získává soutěžící CZ-17 / Libor Blansko, který ve dvou kolech dokázal nasbírat krásných 4813 bodů za 23 spojení z kót Bořina a rozhledna Zelenkův kopec. DX padl ve druhém kole na Studniční horu 140 Km.
3. místo získává soutěžící CZ-7 / Karel Praha, který pro své putování zvolil také oblast Krušných hor a z kopečků Bouřňák a Loučná nasbíral 4533 bodů za 24 spojení.DX padl také ve druhém kole na Boubín s hodnotou 186 Km. Karel nás potěšil i ve třetím kole jako kontrolní stanice z Klínovce, kde se postaral o krásný DX celé soutěže se závodníkem CZ-3 na Dlouhé Stráně v Hrubém Jeseníků o hodnotě 298 Km.
4. místo patří soutěžní stanici CZ-3 / Honza Karviná, který bohužel kvůli počasí nezvládl druhé kolo závodu, jinak věřím že by se pořadí vítězů mohlo měnit. Z Pradědu a Dlouhých strání nasbíral 22 spojení s hodnotou 3464 bodů. Jak již bylo zmíněno, Honza se postaral společně s kontrolní stanicí AA-56 o DX celé soutěže.
5. místo obsadil soutěžící CZ-16 / Petr Lipník si nenechal ujít možnost účastnit se všech tří kol soutěže a z kót Kelčský Javorník, Hostýn a Kyčera přivezl 17 spojení ohodnocených 3126 body. Jeho DX také není bezvýznamný a z Hostýna se několikrát dovolal na Studniční horu která byla vzdálena krásných 206 Km.
6. místo patří soutěžní stanici CZ-14 / Jerry Nové Město, který nám ukázal, že se dá zabojovat i pouze v jednom kole závodu. Ráno vyběhl na Holubník, kde udělal 15 spojení za 2953 bodů s DX na Klínovec s hodnotou 167 Km.
7. místo patří stanici CZ-13 / Cb18PrahaLocal, který z Ještědu udělal 19 spojení za 2669 bodů a pěkným DX bylo spojení na Boubín s hodnotou 212 Km.
8. místo obsadil soutěžící CZ-2 / Hraboš Barrandov, který ve třech kolech soutěže z kót Čížkovy kameny, Žaltman a Krkavčina nasbíral 17 spojení za 2392 bodů a DX v druhém kole na Zelenkův kopec 115 Km.
9. místo patří soutěžícímu CZ-9 / Žán Braník Praha, který si v rámci soutěže CB Rozhledny udělal čas i na naší soutěž a z Rozhledny Pepř udělal 8 spojení s hodnotou 1668 bodů a jeho DX mířil na Studniční horu s hodnotou 128 Km.
10. místo patří závodníkovi se značkou CZ-1 / Tomáš Vlašim, který si zaslouží speciální cenu soutěže fair play hráč, nejdříve na svou první kótu dorazil později a z druhé kóty zapomněl v tom shonu pořídit "důkaz" viz. propozice soutěže. Většina PMR nadšenců včetně pořadatele sledovala Tomášův online přenos z kopečku Velkonáč a nebyl zde pochyb o nedosažení této kóty, ale pravidla jsou pravidla a Tomáš na svou žádost si nepřál aby byl jeho druhý deník vyhodnocen. Pod heslem není důležité vyhrát ale zúčastnit se, si Tomáš užil skvělý vandr, který ho nakopl k dalším podobným výletům. Z kóty Vrchy v prvním kole závodu za 5 spojení obdržel 1108 bodů, jeho DX mířil na Kralovecký špičák s hodnotou 120 Km.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem co se podíleli na přípravě soutěže, všem kontrolním a bonusovým stanicím a také všem zúčastněným závodníkům za jejich fair play přístup k soutěži a za podporu pásma PMR. Pořadatel soutěže neobsazenou výhru pro 3 místo z kategorie skupina věnuje soutěžní stanici CZ-3 za jeho parádní DX 298 Km. Předání cen proběhne ve většině případů při osobním setkání. Pro vzdálené účastníky najdeme řešení po dohodě na emailu. Pamětní listy a diplomy od 3. místa budou zaslány pomocí emailu k vytištění. Dále je připravovaná reportáž z celého závodu, pro kterou stále sháním veškeré pořízené materiály od účastníků, pokud něco máte prosím o dohodu jakým způsobem je možno zaslat na emailu: pmrvandr@seznam.cz


PMR vandr 2017 - výsledková listina


73! Jakub Letná Praha
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz