Květnový Ještěd Tomáše Vlašim

Květnový Ještěd Tomáše Vlašim

Datum: 10.6. 2017 00:20 Téma: PMR pásmo

Článek nám zaslal Tomáš Vlašim


Portejbl 27.5.2017 na Ještědu byla opravdu vydařená akce. Především jsem našel dopravní spojení, které v kombinaci s krátkou jízdou autem dovolilo zůstat na kopci až do 18:30 (dříve jen do 16 hodin). Navíc ten den byl nelicencovanému vysílání přímo zaslíben díky Éteru bez hranic, a tak jsem měl tu čest udělat s některými operátory spojení také na CB. Přestože bylo ještě poměrně brzké odpoledne, přestože jsem jel jen na ručku Allamat 95 s deseti akumulátory AA a laminátovým prutem dlouhým asi 60cm. Deník CB je zde:

CB deník 27/5
 


Sestava spojení na PMR mně velmi, velmi potěšila. Zábavné bylo i živé vysílání části portejblu na FaceBooku. Pro mě to byla první zkušenost s tímto druhem media a vstupy diváků do vysílání byly velmi potěšující a zábavné. Představte si, že držíte v ruce selfie tyč, na konci mobil, ale v té samé ruce držíte také Motorolu T6, u nohy máte deník s tužkou a ještě odpovídáte na hlášky diváků. Fakt jsem se zapotil. A bylo to fajn. Poněkud šokující byl zážitek, když jsem komunikovali paralelně na PMR a přes FB živé vysílání a to živé vysílání doletělo k příjemci dřív než PMR Ne, nesnažte se to vysvětlit. Můžou za to Ufoni! Záznam vysílání je k shlédnutí ve skupině PMR v Čechách.

 

Avizovaný test Alinco DJ-FX446 a porovnání se Sencor SMR600 měl rychlý průběh. Při spojení s Láďou Litvínov jsem jen musel potvrdit, co mi při QSO k nám do JN79LP hlásil nedávno Karel Praha. Alinco pod těmi vysílači je totálně hluché. Ani nešpitne. Prostě negativ. Přitom na vysílání hlásil Láďa lepší příjem a modulaci než z T6. Tak to je výsledek testu. Porovnávání nebylo možné. Někdy příště mimo záplavu vln, až se mnou bude Alinco zase mluvit, to zkusím. Ovšem Motorola umožnila spojení s opravdu mnoha lidmi. Rád jsem s vámi popovídal. Spojení přímo z Ještědu najdete v tomto deníku:

 
Deník Tomáše Vlašim
 


Když jsem doma přepisoval deník, bylo úplně jasné, jak únava rostla. Zápis posledních spojení byl hůř a hůř čitelný. No, po šesté hodině PMR éter rozvlňovali už jen skalní. Nová volačka se neobjevila dobře 3/4 hodiny, a tak jsem se v klidu odebral na poslední lanovku dolů do Liberce. Cestou jsem ještě skenoval v tramvaji a vlaku. Více si přečtěte v tomto deníku:

Deník PMR
 


V Benešově jsem natočil autíčko a vydal se směrem na Vlašim s plánovanou zastávkou u Dobříčkova, kde jsem koukal na krásnou černou noční oblohou plnou hvězd. Krásná byla Mléčná dráha! A krásné bylo, když jsem na CB brejknul Exp. Adam 84 a s vypětím všech sil jsme udělali QSO, načež jsme přešli na PMR a v pohodě tam 20 minut poklábosili. A pak že se na PMR nedovoláš. Poslední zastávka byla na letišti Vlašim, kde jsme poslouchal na CB, vyvolával na PMR, ale spojení z toho nebylo. Jen mírný šok, když jsem se otočil k východnímu obzoru a zjistil, že svítá. Šup do auta a tradá do hajan. Díky všem za spojení a těším se brzy naslyš.

73! Tomáš Vlašim

Tomáš Vlašim na Ještědu




Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz