Startujeme nový web o CB a PMR vysílačkách

Startujeme nový web o CB a PMR vysílačkách

Datum: 14.9. 2010 15:08 Téma: O našem webu

Tento web bude navazovat na mé staré stránky www.volny.cz/cb16, které již nebudou aktualizovány. Testování nové domény začíná - budu rád když mi napišete jak se vám stránky zobrazuji a zda-li je vše bezchybné?


Dlouho slibovaný nový web je tu. Dělal jsem na něm v omezeném volném čase několik měsíců a snad budou pro vás tyto stránky alespoň trochu přínosné. I nadále na nich budu se svými přáteli prezentovat aktivity z PMR a CB pásma.

Prostor starého webu www.volny.cz/cb16 již neumožňoval rozšíření (omezený freehosting) a tak Vám na nové doméně www.cbpmr.cz, mohu s potěšením slíbit postupné přidávání nových článků a přidávání dalších funkcí. Některé hodnotnější články ze staré domény si zaslouží uchovat a průběžně je sem budu přidávat do archívu. Staré webovky v příštím roce totiž definitivně skončí.

Nový web je ve fázi beta-testování, některé odkazy a funkce nejsou zcela korektně odladěny, pokud na nějakou nesrovnalost, error, nebo chybku třeba i gramatickou :-) narazíte dejte mi prosím vědět na mail, nebo přes připomínky. Uvádějte prosím na které konkrétní adrese se problém objevil a zda-li se ukazuje i nějaký číselný ERROR.

V kostce shrnu nové funkce našeho webu:

Aktivitu si zde můžete zpříjemnit v uživatelských profilech, každý kdo se u nás registruje ho automaticky získá na adrese typu: www.cbpmr.cz/profil/tvoje-prezdivka. Jde o osobní vizitku, kde můžete vystavit několik svých fotek, napsat veřejný vzkaz, přidávat si ostatní známé mezi své přátele, psát jim krátké soukromé zprávy a vystavovat upozornění na své portejbly. Mnoho maličkostí bude ještě upraveno dle vašich připomínek a názorů.

O DX nástěnce si můžete podrobně přečíst zde.

Nových lokátorových pomůcek zde najdete hned několik. Na hlavní stránce v pravém bloku je jednoduché počítání vzdáleností mezi lokátory, v článku věnovaném definici lokátorů si můžete zobrazovat trasy spojení v rámci České republiky a blízkého příhraničí. Dozvíte se i jména větších obcí ležících v daných lokátorech. Všem registrovaným proto doporučuji vyplnit svůj domovský lokátor, ten se pak bude všude sám automaticky doplňovat a vy se rychle dozvíte jak daleko to máte na portejblík, který zrovna někdo na web vystavil...

Dovolím se vrátit na začátek k samotné uživatelské registraci - ve svém profilu si můžete povolit zasílání novinek, dozvíte se včas o nových článcích, zprávách, vzkazech, nebo portejblech. Primárně je tato funkce vypnuta, rozhodnutí co využijete je čistě na vás.

Další funkce které jsou zatím v přípravné fázi jsou online bazar, diskusní forum a kalendář akcí.

Jerry Nové Město


Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz