Lokátorová mapa online - návod k užití a popis služby


Naše online aplikace lokátorové mapy umožňuje vyhledávání radioamatérských lokátorů v mapě Google API(v2).

Samotné provedení mapy je interaktivní a při kliknutí do mapy se kromě orámování daného lokátoru zobrazuje aktuální nadmořská výška a GPS souřadnice prokliknutého bodu.

Mapové podklady je možné kdykoliv přepínat (základní, terénní, letecká, hybridní), při přechodu na další lokátor je nabízeno centrování daného lokátoru.

Zobrazovat a hledat lokátory lze těmito způsoby

Zadáním samotného lokátoru (formát např. JN79GT, nebo jn79gt).

Zadáním platné poštovní adresy, formát není striktní a můžete pořadí položek různě prohazovat (ulice, číslo popisné, město a poštovní směrovací číslo).
Mnohdy postačí zadat jen název města, ulici a číslo popisné a výsledek rovnou zobrazí v mapě daný lokátor, nadmořskou výšku a souřadnice zadané adresy.

Vybírat lokátory lze i podle známých českých kót a kopců. Do daného políčka stačí napsat hledaný kopec a v rozbalovacím seznamu se začnou nabízet shody, na které je možné kliknout a tím se zobrazí daný kopec v mapě včetně orámovaného lokátoru.

GPS souřadnice českých kopců jsou převzaty z veřejných portálů a bude fajn když nám je pomůžete zpřesnit a doplnit případné odchylky od skutečnosti. Upřesňování souřadnic je umožněno po kliknutí nad žlutými značkami blízkých kopců. Chybějící kóty je umožněno navrhovat přes tento formulář, což bude kontrolováno naším administrátorem.

*Tato aplikace využívá pro svůj provoz funkcionality třetích stran jako je Google Maps API a www.vyskopios.cz a jsme vázáni těmito podmínkami užití (1)(2).

J E R R Y - www.cbpmr.cz (15.2. 2011)


ZAVŘÍT TOTO OKNO