Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Novoroční PMR štafeta 2021

PMR pásmo

Zvu vás na další ročník Novoroční PMR štafety ... (Apache Znojmo)Novoroční PMR štafeta 2021


PMR štafeta je zábavná akce určená široké veřejnosti a hlavně těm, kteří s PMR vysílačkou zkoušejí navazovat dálková spojení při výletech po našich horách a kopcích. Smyslem akce je pokusit se o postupné řetězové spojení mezi všemi účastníky o co možná nejdelší celkové trase.

Do štafety je nutné se předem přihlásit, aby bylo možné včas naplánovat trasu a přidělit pořadová čísla štafetářům. Uzávěrka přihlášek je pro Novoroční štafetu 2021 stanovena na úterý 29.12.2020 do půlnoci (24:00). Výběr lokality odkud je možné vysílat je zcela libovolný, očekáváno je buď území České, nebo Slovenské republiky, vyloučené není ani nejbližší pohraničí okolních států.

Nedoporučuji vysílat z míst 200m nad mořem, nebo nižších a zapadlých údolí. Štafeta se pak nedá dobře zorganizovat. Vyberte si tedy kopec, nejlépe holý, a vysílejte odtamtud.

Trasa bude vystavena zde na webu nejpozději do středeční půlnoci 30.12.2020. Všichni přihlášení budou zároveň informování e-mailem o svých přidělených pořadových číslech v trase.


Průběhu celé akce:

PMR štafeta bude zahájena 01.01.2021 ve 14:00 souběžně na dvou kanálech (viz. níže) krátkým úvodním slovem posádky číslo 1 a předáním slova na další kolegy v pořadí.

Pro Moravu a Slovensko kanal č. 6 (kontrolní stanice CH-8)
pro Čechy kanál č.5. (kontrolní stanice CH-4)

Řetěz poběží systémem "TAM a ZPĚT". To znamená, že po dosažení posledního naplánovaného bodu se slovo bude vracet v opačném pořadí přes všechny zastávky do bodu číslo jedna, kde bude štafeta krátkým shrnutím posléze ukončena. Každý tedy bude hovořit dvakrát, v prvním kole buďte struční a věcní. Až dostanete slovo postupně sdělte tyto informace:

vaše pořadové číslo,
volačku, (příp. název expedice a volačky kolegů co jsou s vámi)
název stanoviště odkud vysíláte,
nadmořskou výšku,
lokátor.

Modelová relace může znít třeba takto: "přijímám štafetu od dvojky, moje pořadové číslo je tři, všechny zdraví Honza Znojmo, vysílám z Ještědu, který měří 1012m a leží v lokátoru JO70LR a jsem tady společně s Frantou Znojmo a posíláme tímto štafetu dál na stanici číslo čtyři ..."

Po zahájení štafety je všeobecně nutné dodržovat pravidla radiového klidu. To znamená: nesnažte se navazovat spojení ani posílat dotazy typu: "slyší mě někdo?" To ponechte na případný monitorovací kanál 4 a 8, kde vám může odpovědět kontrolní stanice na pozadí štafety. Mluvte pouze tehdy, když bude na vás voláno.

Když se štafeta zasekne, vyčkejte na výzvu kontrolní stanice a nechte štafetu v její dikci. Pokud se vás kontrolka zeptá, zda-li jste stanici někdo slyšel, očekává se, že ten, kdo ji slyšel, řekne stručně třeba "ANO, Jarda Humpolec " a né že dalších pět lidí bude přes sebe říkat: "já nikoho neslyšel".

Velkou prosbu směřuji aktérům, ale také k posluchačům: Dodržujte prosím krátce před startem štafety a v průběhu akce radiový klid na kanálech č. 5 a 6. Veškeré domluvy nesouvisející s předávkami odlaďte na kanál číslo 8 (Pro Moravu a Slovensko) a kanál č. 4 (pro Čechy), který doporučuji využívat k těmto účelům.

Na trase může dojít k různým situacím a pokud by se vám třeba nedařilo z nějakého důvodu uskutečnit předávku na dalšího v pořadí, doporučuji vám volat výzvu: "Tady stanice číslo..., slyší mě někdo další v pořadí komu bych mohl předat štafetu?" Tomu kdo na vaši výzvu zareaguje vysvětlíte, že vás následující kolega neslyší a že dáváte slovo právě jemu a ať se pokusí spojit s kolegou který byl vynechán... Pokud by došlo k dalším nejasnostem, doporučuji zavolat (pokud je to reálně možné) mě (Apache Znojmo) = startovní stanici č.1. Nebo na nejbližší kontrolní stanici.

Posádky si mohou zapisovat reporty o slyšitelnosti svých kolegů, které nepovinně mohou odeslat po akci k vystavení na web ( na můj e-mail: apache@volny.cz ).

Ve druhém kole se opět představíte svými údaji, stejně jako v prvním kole. Takto by se mělo postupně celé kolečko uzavřít a akce tímto úspěšně končí. Cílem PMR štafet však není jen pár desítek minut trvající kolečko, ale je to také pobídka pro všechny ostatní fandy k vysílací aktivitě. Vždyť před začátkem štafety i po ní bývá vždy mnoho příležitostí k hezkým vzájemným spojením.

Po akci vytvořím elektronický pamětní lístek, zasílaný e-mailem všem aktivně zapojeným štafetářům.

Máte-li jakékoliv dotazy - pište! Nerozhodnuté zájemce prosím, ZKUSTE TO - PMR štafeta je o zábavě, takže rádi přivítáme mezi sebou i "nováčky"! Věřím že se i pro tuto zímní štafetu najde dostatek nadšenců a společně štafetu zdárně realizujeme. Všem přeju mnoho štěstí při výběru té nejvhodnější kóty a těším se v lednu naslyš na pásmu.


Související odkazy:

Přihlášení do štafety
Přehledka přihlášených s mapkou
Video připomínka z jednoho předchozích ročníku ...

Apache Znojmo

Tisk Tisková verze článku


"Novoroční PMR štafeta 2021" Přihlásit/Registrovat | 12 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: - Středa, 11.11. 2020 - 18:56
Je to super akce dobře zorganizovaná ALE má to jednu vadu Apache opět slibuje (Po akci vytvořím elektronický pamětní lístek, zasílaný e-mailem všem aktivně zapojeným štafetářům)
V květnové štafetě taky sliboval a ani po ugencích se neozval takže promin ale NE NE a NE

Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: Sam Přerov - Pátek, 13.11. 2020 - 13:08 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Nevím jak ty, ale já jsem ho obdržel mailem, přesně jak Apache slíbil... Takže, ANO, ANO a ANO!


Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: - Pátek, 13.11. 2020 - 15:04
To je super ze vite kde budete za 1.5 mesice. Ja nevim kde budu zitra, natozpak 31.12. :)

Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: David Zlín - Čtvrtek, 19.11. 2020 - 14:35 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Prihlasit se lze az do 29.12., to by nemusel byt az takovy problem..

Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: Sam Přerov - Sobota, 21.11. 2020 - 09:48 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Je to otázka priorit... Před polednem na Nový rok už budu při vědomí a každý rok chodíme 1.1. na procházku. Štafetu mám v kalendáři a procházku tomu přizpůsobím. A pokud se něco, nedejbože, podělá, tak dám v první řadě vědět Apachovi...
Ty si nikdy nic neplánuješ dopředu?/Nemusíš si nic plánovat? Šťastný to člověk!

Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: - Sobota, 21.11. 2020 - 10:02
 
Plan ano, ale kde budu, to jeste nevim. Planoval jsem kurz v rakousku uz od brezna, stradal na nej dovolenky a nakonec ho zrusili. Takze toliko k planovani


Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: Hraboš Barrandov Praha - Pondělí, 23.11. 2020 - 19:12 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tak jsem byl zkontrolovat QTH. Rozhledna je skutečně uzavřena an na štafetu zřejmě bude. Hledám detaily. Kdyby někdo ze západu měl info, budu rád
Hraboš Barrandov Praha rozhledna Kožich 584m JN69RN

Ale i z pod rozhledny by to na Tok mělo doletět.

Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: Aleš Dobříš - Neděle, 20.12. 2020 - 21:17 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Jsi mě postrašil...
tak jsem radši poslal dotaz na Chotilsko, jak to bude na Nový rok s mojí rozhlednou na Besedné.
Sokol Dobříš bude mít Studený vrch taky zavřený, ale co je mi známo, tak by spojení mělo projít i jen z vrcholu jako takového.
Ještě uvidíme, jak to bude vlastně naplánované a odkud kam budu vlastně dělat spojení.


Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: Turbo PMR5 - Středa, 02.12. 2020 - 20:13 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tesim tesim hadam sa nestratim zo zonamu :))


Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: DJ Brno - Středa, 23.12. 2020 - 20:53 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Vzhledem k tomu, že video z akce je již značně vousaté, novoroční ani letní štafeta nejsou, tak kdo s sebou má YL nebo jinou multifunkční sherpu, vnuťte ji mobil, akční kamerku, foťák, cokoliv, co je schopno zaznamenat pohyblivé obrázky ať má Apache po akci co stříhat ;)


Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: Standa Nera - Úterý, 29.12. 2020 - 21:16 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj . Na 1.už mám Rc expedici na Zelenou horu nedaleko Chebu, ale budu naslouchat a snad se příští rok i přidám. Přeju dobré spojení všem a ať je ten příští rok lepší.
S pozdravem Standa Nera


Re: Novoroční PMR štafeta 2021
Od: Tomáš Praha Žižkov - Pátek, 01.01. 2021 - 06:05 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tomáš Praha Žižkov - 1.1 v 6.05 nedostal jsem mail s pořadovým číslem a na stránkách nemůžu najít trasu.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund