Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Jak vzniklo nové fórum svysilackou cz

O našem webu

O novém webfóru píše sám autor Michal Stodhttps://forum.svysilackou.cz/

Jednoho dne jsem prostě dostal nápad, že chci udělat nějaký web s tématikou "vysílačky", takové blbosti mne koneckonců napadají často - ale většina těchto nápadů skončí tak nějak v šuplíku, ne-li rovnou v propadlišti dějin a v koši. Zde jsem to ale dotáhl tak daleko, že došlo i na založení domény svysilackou.cz. Pak přišlo pár probdělých nocí, kdy jsem ladil nějaký redakční systém, až jsem nakonec zjistil, že na ten "blog" o vysílačkách prostě nemám - a to jednak sílu, jednak dostatek času a hlavně další nápady na obsah.

Postupem času, při sledování cbpmr.cz a dalších webů jsem dospěl k názoru, že v české komunitě chybí klasické fórum, fórum, které často provozují např. nadšenci do oprav a tuningu aut nebo fórum pro satelitní vysílání atd. Fórum pro vysílání a vysílačky a věci kolem jsem nenašel. A vzkazy na jednovláknovém vzkazníku cbpmr.cz mě čím dál víc říkali, že něco jako fórum by se mohlo hodit. V té době se nečekaně odmlčel web cbradio.cz a diskusní skupiny na sociálních síťích mi nepřišly příliš vhodné a tak jsem prostě využil doménu a založil fórum, resp. nainstaloval. Zprovoznění nebylo složité, pochopit princip také ne a tak zbývalo pouze začít vytvářet obsah, resp. vytvořit vhodné kategorie a pozvat pár lidí na vyzkoušení. Mezi pozvanými byl také Honza Klatovy a Alpinet Plzeň a oba dva se po krátké diskuzi staly součástí projektu. Začali jsme společně budovat platformu a do ní trošku obsahu. Nicméně, tou nejdůležitější částí fóra jsou jeho uživatelé, tedy lidé, kteří ve fóru čtou, hledají a hlavně také přispívají svými zkušenostmi, postřehy, nápady. Bez uživatelů, bez komunity, bez obsahu, by fórum bylo k ničemu.

Aktuálně má fórum necelou čtyřicítku uživatelů, přes dvě stovky příspěvků ve více jak osmdesátce témat. Téměř polovina uživatelů něco publikovala. Na fóru se začal vytvářet katalog stanic a chystáme se na jakýsi seznam kopců a lokalit odkud se dá vysílat. Ke každému tématu, ke každé zprávě, ke všemu se můžete přidat, napsat svůj názor, svoji zkušenost nebo se na něco zeptat. Budeme rádi pokud nás podpoříte, děláme to ve volném čase pro všechny, tedy ne jen pro sebe, ale i pro zbytek komunity. Největší odměnou nám bude váš příspěvek ve fóru. Chceme zaznamenat naše příběhy pro další zájemce o vysílání. Jestli se nám to povede nevím, cíle jsou veliké a práce víc než dost. Jediné co můžeme slíbit, že se nevzdáme. Přidejte se k nám, nic to nestojí a chleba to nežere. Vítáme všechny, přátele i nepřátele, čtenáře i spisovatele, mladé i staré, muže i ženy. Všechny nás spojuje společný zájem a tím jsou rádiové vlny.

Za podporu tohoto projektu děkuji Honzovi Klatovy, Alpinetovi Plzeň, Romanovi Brod a Expedici Žába, dali mě sílu na samém začátku a ujistili mě pár slovy, že to má smysl. Pak samozřejmě můj dík patří Jerrymu Nové Město za podporu na webu cbpmr.cz, ale i webu amaradio.cz nebo FB skupině CB, PMR & HAM Rádio CZ/SK administrátora Majka CB. A pak děkuji hlavně vám všem co jste se přidali a nebo přidáte, bez vás to fungovat nebude. To fórum není moje, je to můj malinkatej dar zdejší komunitě a budu rád když si ho užijete.

Michal Stod

https://forum.svysilackou.cz/

Fórum svysilackou.cz

Tisk Tisková verze článku


"Jak vzniklo nové fórum svysilackou cz" Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Jak vzniklo nové fórum svysilackou cz
Od: Kuba Háje - Sobota, 05.09. 2020 - 21:23 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Dobrý počin, jdu se taky přidat :)

Re: Jak vzniklo nové fórum svysilackou cz
Od: Michal Stod - Sobota, 05.09. 2020 - 22:58 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Kubo uvidíme jak se to bude komunitě zamlouvat tento způsob. Třeba se to stane použitelné dlouhodobě, třeba je to výkřik do tmy. To ukáže čas. V každém případě děkujeme všem za podporu v tom co s Honzou Klatovy a Alpinetem děláme. A díky že nás v tom nenecháváte ;-)


Re: Jak vzniklo nové fórum svysilackou cz
Od: - Neděle, 06.09. 2020 - 17:08
Taky jsem měl fórum před 13 lety s touto tématikou, ale zájem byl nulový. Do jistého času fórum na CBradio zastávalo tuto funkci, ale kolektiv byl značně "specifický". Cbradio.cz už moc nefunguje

Re: Jak vzniklo nové fórum svysilackou cz
Od: Michal Stod - Neděle, 06.09. 2020 - 18:53 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Tady zda se zatím zájem je, ale těžko předjímat. Jsem.presvedceny o tom, že fórum nemůže žádná sociální síť nahradit. Ale.to všechno ukáže čas. Nic horšího než neúspěch nás nečeká ;-) a to pr žijeme, jsme přece velcí kluci co se nebojí, proto chodí s vysílačkou ;-)

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund