www.cbpmr.cz » Uložiště deníků spojení » ruční vkládání deníků » ukládání deníků ze souborů C6V
DJ Brno /p Babí lom 562m
DJ Brno /p Babí lom 562mStáhnout obrázek
Mapka je aktivní - pro popis najeď myší nad jednotlivá zobrazená stanoviště.
VolačkaDJ Brno
Místo vysíláníBabí lom
Lokátor stanovištěJN89GH
Nadmořská výška562m
Datum začátku27.3. 2021
Volačky operátorů
Zapisovatelé
TechnikaElix K-22, SDR 27 54cm, protivaha
Anténa
Druh provozuCB
Použité frekvence
KomentářČtvero ročních období, pěšák.
Předstírání sportu a ranní náročný výšlap pro dokonalé probuzení s krámama v batůžku na zádech, fofrklackama v ruce a se psem na Babí lom. Protože našeho vlka bohužel nelze použít jako náhon na všechny čtyři, narozdíl od slušně vychovaného terapeutického psa drahé ex YL, musím si to funět holt po svých, pouze povzbuzován vlkem, který maje sil na rozdávání se jen zlomyslně ušklíbá a krouží jak elektron po orbitech okolo. Protože jsem jako vždy vyrazil pozdě, na mrakoplaší kolečko se tak nepřidávám z vrcholu, jak jsem původně plánoval, ale kdesi na zdravotní pauze během nekonečného utrpení směrem vzhůru, rozdýchávaje otravu kyslíkem a počítaje andělíčky. Nicméně v hustém lese, který nejspíše dlouhodobou a neuvěřitelně plodnou spoluprací všech zainteresovaných stran - lesáků, ekologů a kůrovčák beetle - bude možno brzy přejmenovat na holý vrch, to až tak moc nevadí a na Helenku tak vlezu zcela bez problémů. Z povodní cestičky mezi stromama je již široká proklestěná lesní dálnice. Nemaje u sebe základní mrakoplaší vokometry hlásím tak jen poslední odečtený údaj z línochodího palubního teploměru a zbytek jen co oči vidí a uši slyší - nebe je modré, zem tuhá, ptáci smrdí, kytky řvou, snaží se pášit nekonečné atentáty na alergiky a ve stromech vesele kopulují veverky... Prostě jaro v plném proudu jak má býti. Některé účastníky slyším i napřímo, ale přesto ještě více než půl hodiny trvá než konečně dosáhnu vrcholu na skaliskách. Na oblíbeném 2m slyším stanice z Brněnského kolečka co Baofňuk dovolí - což jako vždy znamená velké výpadky. Netuším, odkud by se mělo brát zahlcení až takto mimo rozvinutou civilizaci, ale spojení tak realizuji na záložní variantu VX-8 s anténou menší než malou. Na PMRce nikdo, vytahuji tak z útrob batohu nejdůležitější a nejlépe zabalenou věc - makový závin - a doplňuji mezi výzvama ztracenou energii.
Radka s Dušanem tak chytám téměř současně v momentě, kdy slunko potichu ustupuje pod postupující mraky a počasí začíná vypadat všelijak. Když sprchne pár kapek tak zrovna vykoukne a celá obloha jako by se nemohla rozhodnout jestli mě z vrcholu dolů raději splavit a nebo spálit. Pomalu tak balím staničku s tím, že podle počasí buď pojedu ze zahrady CQ WPX nebo vyjedu někam na CB portable, tak se třeba ještě uslyšíme. Kdybych jel ze zahrady tak jsem si říkal, že bych vyběhl pěšmo ještě na nějaký ten posed. Nicméně nakonec jsem na portablu zůstal do pozdě, pěšákování se tak v sobotu již nekonalo.
V nedělu pěšákuju křížovou cestou na Velkou Babu. Den začíná jako vždycky, při mobilování na 2m velmi rychle ze 7V spadne napětí, Baofňuk odmítá odvysílat finále a pasuje mě tak toliko do role vděčného posluchače. Na CB slyším sice hifi stereo bezejmenné kolečko, ale mezi triplelogem stanic není prostor pro mezeru, na zbytku kanálů ticho jen na jednom je nějaké hatlapatla, odcházím tak bez QSO s tím, že do dalšího pěšákování se mi nejspíše nedostávají nervy a těším se tak již na nedělní velikonoční závod opět na rozumném pásmu v rozumné modulaci a zasloužený oddych od pro provoz nevhodné FMky :) Díky za QSO, 73 DJ.
Počet spojení2
Celkem km33
Průměr16.5km / 1 spojení
Deník zobrazen213 x
Deník vložen dne28.3. 2021
ČÍSLO DENÍKU22822
#časvolačkalokátorkmazim.pozn.
110:28
Radek Brno
JN89HD19162°c30 rv58 rp48
210:31
Dušan Brno /p Červený kopec
JN89GE14180°c30 rv58 rp54
Sdílet: FacebookTwitter Trvalý odkaz
 1

Spojení do velkých lokátorových čtverců

2
JN89

© www.cbpmr.cz (2016)