Generátor syntéza kmitočtu 35 MHz – 4,4 GHz.

Nabízím v aukci generátor signálu DDS – digitální syntéza s obvodem ADF4351.
Ovládání syntézy je velmi jednoduché, pomocí tlačítek se přímo navolí požadovaná frekvence a její hodnota se zobrazí i na displeji.
Zde je zobrazena i nastavená velikost kroku v možné hodnotě 1 kHz, 10 kHz, 100 kHz a 1 MHz.
Zároveň je zobrazen i stav výstupu (on, off).
Otočným enkodérem je možné měnit frekvenci i bez použití klávesnice.

Vhodné pro vlastní konstrukce radiostanic nebo pro rozšíření stávajících radiostanic které potřebujeme dostat do jiných pásem pomocí konvertoru s možností připojení externího DDS generátoru nebo úpravou radiostanice s nahrazením stávající kmitočtové syntézy a připojením DDS generátoru.
Využití je i pro testování přijímačů a jiných elektronických zařízení, například jako zkušební zdroj přesného signálu u zařízeni, kde není k dispozici krystalový výbrus s netypickým kmitočtem.

Modul byl testován pomocí teleskopické antény jako malý QRP vysílač a na přijímacím scanneru ICOM-6 byla provedena kontrola frekvencí – jsou díky syntéze velmi přesné.
Je zde i kapacitní trimr, kterým se dá jemně doladit kmitočet řídícího krystalového oscilátoru.

V některých případech kdy budeme potřebovat sinusový průběh, bude nutné výstupní obdélník pomocí převodníku průběhů, fázového závěsu nebo LC laditelného jadérka v rezonanci převést na sinus pro nastavený kmitočet (zvláště při nízkých kmitočtech).
Spolu s několika externími doplňky je možné generátor použít i pro zjištění rezonance antény nebo jako rušičku. Cena 940,-Kč.
Bližší popis a foto pošlu mailem.

Kategorie: Prodej | Zaměření: , , | Bazar radiotechniky - Trvalý odkaz |